logo somoten

×

Oznámení

Fórum je ve stavu "pouze pro čtení"

Student s výdělkem platící soukromou školu

  • Ondra
  • Autor tématu
06. úno 2010 #148 od Ondra
Dobry den,
dohodou o provedeni prace jsem vydelal asi 60 tis, hudebnim vystoupenim 20 tis. Zajima me, zda mohu uplatnit naklady 30 na skolne soukrome VS. Usiluji o svuj prvni titul Bc, je mi pod 26 let. Dekuji vrele.
Více
06. úno 2010 #230 od Petr Mach
Odpověděl Petr Mach pro téma Student s výdělkem platící soukromou školu
Školné si uplatnit nemůžete. Měla jsem tentýž problém. Na FÚ nebyli shodného názoru. V zákoně je, že si můžete uplatnit pouze náklady na složení zkoušky. Tvrdila jsem, že zaplacení školného je podmínkou úspěšného složení zkoušky. Neprošlo....jedině, že by mi škola vydala potvrzení, že zaplacené školné je zaplacení zkoušek. Možná by bylo dobré se informovat přímo na vašem FÚ. Třeba budou mít jiný výklad zákona a uplatnění školného (jako odpočet od daňového základu) Vám uzná.

Aktuality

Jmenuji se Petr Mach a se svou manželkou Jitkou zpracováváme účetnictví již od roku 2006. Staráme se o klienty především z Prahy, Středočeského kraje a Jižních Čech. V dnešním online světě ale není problém vést účetnictví komukoliv z České republiky. 

Účetnictví zpracováváme v programech Money S3 a Kastner Stereo. V případě zájmu je možné zřídit online přístup přímo do našeho účetního systému.

 

 

Somoten s.r.o.

Ing. Jitka Machová
Sídliště F. Hrubína 433
378 04 Chlum u Třeboně

Další údaje

IČO: 74245724
Telefon: +420 774 496 500
ucetnictvi@somoten.cz