logo somoten

×

Oznámení

Fórum je ve stavu "pouze pro čtení"

Školné-sleva na dani

  • Kristýna
  • Autor tématu
09. čvn 2010 #155 od Kristýna
Školné-sleva na dani vytvořil uživatel Kristýna
Dobrý den, jsem zaměstnaná a 2 roky studuji dálkové studium na soukromé vysoké škole. Je mi 24 let, takže u FÚ uplatňuji slevu na dani-student do 26 let okolo 350,-Kč na měsíc. Teď je v řešení možná sleva na dani za školné, které činí 30 tis. za rok. Dá se tato sleva u dani z příjmů FO uplatnit? Platím si školné sama a pracuji v jiném oboru než co studuji. Takže studuji dobrovolně.
Někde jsem se dočetla, že tuto slevu na dani mohou uplatnit jen zaměstnavatelé, kteří platí školné svým zaměstnancům, protože v jejich podniku vyžadují zlepšení kvalifikace přímo v jejich oboru.
Proto se ptám, jestli to může uplatnit obyčejný zaměstnanec, který studuje dobrovolně a úplně v odlišném oboru, který se netýká současného zaměstnání.
Na FÚ mi řekli, že má vysoká škola musí spadat do www.narodni-kvalifikace.cz a poté by se snad mohla sleva uplatnit. Ale bližší informace nevím.
Děkuji za odpověď.

Aktuality

Jmenuji se Petr Mach a se svou manželkou Jitkou zpracováváme účetnictví již od roku 2006. Staráme se o klienty především z Prahy, Středočeského kraje a Jižních Čech. V dnešním online světě ale není problém vést účetnictví komukoliv z České republiky. 

Účetnictví zpracováváme v programech Money S3 a Kastner Stereo. V případě zájmu je možné zřídit online přístup přímo do našeho účetního systému.

 

 

Somoten s.r.o.

Ing. Jitka Machová
Sídliště F. Hrubína 433
378 04 Chlum u Třeboně

Další údaje

IČO: 74245724
Telefon: +420 774 496 500
ucetnictvi@somoten.cz