logo somoten

×

Oznámení

Fórum je ve stavu "pouze pro čtení"

odvody z mezd

  • Božena
  • Autor tématu
02. srp 2010 #156 od Božena
odvody z mezd vytvořil uživatel Božena
Dobrý den,
prosím o radu, zda jsou pro OSVČ,účtující v daňové evidenci daňově uznatelným nákladem odvody na sociální, zdravotní pojištění a sražená daň z příjmu zaměstnanců. Moc děkuji.
Více
03. srp 2010 #223 od Petr Mach
Odpověděl Petr Mach pro téma odvody z mezd
Dobrý den,
odvody, které uvádíte jsou daňově uznatelným výdajem.
Nedaňovými výdaji jsou pouze odvody na sociální a zdravotní pojištění OSVČ.
  • Božena
  • Autor tématu
03. srp 2010 #358 od Božena
Odpověděl Božena pro téma odvody z mezd
Děkuji za odpověď, ale zřejmě jsem špatně formulovala dotaz. Jednalo se mi o odvody na sociální a zdravotní pojištění a daň ze mzdy, kterou zaměstnavatel srazí zaměstnanci ze mzdy a poté odvede příslušným institucím, ne o odvody placené zaměstnavatelem z vyplacených mezd.Ještě jednou moc děkuji.
Více
06. srp 2010 #359 od Petr Mach
Odpověděl Petr Mach pro téma odvody z mezd
Veškeré odvody, které souvisejí se mzdami zaměstnanců, jsou daňově uznatelné. Zákon nerozlišuje, zda se jedná o část sraženou zaměstnanci, nebo část, kterou platí zaměstnavatel "ze svého". Tyto dvě části jsou formulovány jako "odvody hrazené zaměstnavatelem". (zaměstnanec je nehradí, jsou mu pouze sraženy ze mzdy)
viz. §24 odst.2 písm. f
  • Laďka
  • Autor tématu
14. říj 2012 #360 od Laďka
Odpověděl Laďka pro téma odvody z mezd
Pokud jsou odvody na obojí pojistné vztažené také k zaměstnancům (předpokládám, že ano), tak jsou daňovým výdajem, stejně jako odvedená daň ze závislé činnosti za zaměstnance.

Aktuality

Jmenuji se Petr Mach a se svou manželkou Jitkou zpracováváme účetnictví již od roku 2006. Staráme se o klienty především z Prahy, Středočeského kraje a Jižních Čech. V dnešním online světě ale není problém vést účetnictví komukoliv z České republiky. 

Účetnictví zpracováváme v programech Money S3 a Kastner Stereo. V případě zájmu je možné zřídit online přístup přímo do našeho účetního systému.

 

 

Somoten s.r.o.

Ing. Jitka Machová
Sídliště F. Hrubína 433
378 04 Chlum u Třeboně

Další údaje

IČO: 74245724
Telefon: +420 774 496 500
ucetnictvi@somoten.cz