logo somoten

×

Oznámení

Fórum je ve stavu "pouze pro čtení"

výdaje

  • Maru
  • Autor tématu
08. pro 2010 #161 od Maru
výdaje vytvořil uživatel Maru
Dobrý den, prosím o radu ohledně přeúčtování elektřiny a vody.
Jsem kadeřnice a vedu si daňovou evidenci. V loni jsem dělala výdaje% a na konci roku jsem udělala inventuru. Teď jsem slyšela že u výdajů % se nemusí, ale každý daň.poradce to říká jinak.

V letošním roce budu uplatňovat skutečné náklady, protože jsem budovala nové kadeřnictví u rodičů v baráčku, který je napsaný na mě , ale nebydlím tam. Rodiče eletřinu, vodu mají napsanou na sebe a přišla jim faktura, kterou chci zaplatit a poměrnou částkou si dát do evidence. (rodiče mají doklady z minulých let, takže to problém nebude.)

Jde o to, že faktury nejsou jmenovitě psány na mě , ale na třetí osobu, takže bych potřebovala poradit jestli máme psát nějaký vnitřní doklad (směrnici). Nebo stačí to na faktuře rozdělit a dát do evidence na základě faktury.Zaplatím ji ze svého účtu (tam rozdělím do podnikání a soukromě), ale nevím na jakém základě. Kdyby přišli z FU na kontrolu, aby to bylo ošetřeno tak, aby to nenapadli.
Více
28. pro 2010 #218 od Petr Mach
Odpověděl Petr Mach pro téma výdaje
Dobrý den,
uplatnit skutečné náklady typu elektřina, plyn apod. samozřejmě můžete. Důležité je, aby tyto náklady byly fakturovány na Vás. Osobně doporučuji, aby Vám rodiče tyto náklady "přefakturovali" a dali tak k náhradě. Vy tak zaplatíte náklady Vašim rodičům a rodiče distributorovi elektřiny.

Aktuality

Jmenuji se Petr Mach a se svou manželkou Jitkou zpracováváme účetnictví již od roku 2006. Staráme se o klienty především z Prahy, Středočeského kraje a Jižních Čech. V dnešním online světě ale není problém vést účetnictví komukoliv z České republiky. 

Účetnictví zpracováváme v programech Money S3 a Kastner Stereo. V případě zájmu je možné zřídit online přístup přímo do našeho účetního systému.

 

 

Somoten s.r.o.

Ing. Jitka Machová
Sídliště F. Hrubína 433
378 04 Chlum u Třeboně

Další údaje

IČO: 74245724
Telefon: +420 774 496 500
ucetnictvi@somoten.cz