logo somoten

×

Oznámení

Fórum je ve stavu "pouze pro čtení"

Oprava nákl.auta na leasing

  • Alena
  • Autor tématu
27. pro 2010 #162 od Alena
Oprava nákl.auta na leasing vytvořil uživatel Alena
OSVČ, DE,plátce DPH, má na leasing nákl. auto, v letošním roce provedl postupně opravy na autě v celkové výši cca 100000,- Kč, bude se jednat o techn.zhodnocení, které je nutné odpisovat nebo lze veškeré opravy dát do nákladů? Jednalo se o opravy chladiče, nápravy, hydrauliky,řízení ap. Moc díky.
Více
28. pro 2010 #217 od Petr Mach
Odpověděl Petr Mach pro téma Oprava nákl.auta na leasing
Dobrý den,
pokud se jedná pouze o opravy, tzn. auto se nevylepšovalo, ale pouze se staré díly nahradily novými, tak můžete dát vše do nákladů. Pokud se jednalo o vylepšení automobilu (např. manuální řazení na automatické) pak se jedná o technické zhodnocení a tam záleží na smlouvě a domluvě mezi Vámi a leasingovou společností jak s tímto zhodnocením naložíte.

Aktuality

Jmenuji se Petr Mach a se svou manželkou Jitkou zpracováváme účetnictví již od roku 2006. Staráme se o klienty především z Prahy, Středočeského kraje a Jižních Čech. V dnešním online světě ale není problém vést účetnictví komukoliv z České republiky. 

Účetnictví zpracováváme v programech Money S3 a Kastner Stereo. V případě zájmu je možné zřídit online přístup přímo do našeho účetního systému.

 

 

Somoten s.r.o.

Ing. Jitka Machová
Sídliště F. Hrubína 433
378 04 Chlum u Třeboně

Další údaje

IČO: 74245724
Telefon: +420 774 496 500
ucetnictvi@somoten.cz