logo somoten

×

Oznámení

Fórum je ve stavu "pouze pro čtení"

nákup pozemku

  • Zuzka
  • Autor tématu
17. bře 2013 #184 od Zuzka
nákup pozemku vytvořil uživatel Zuzka
Dobrý den,
prosím o radu. V družstvu jsme nakoupili pozemek, je součástí pořizovací ceny pozemku také poplatek za návrh na vklad do katastru nemovitostí a poplatek za ověření podpisů na kupní smlouvě? A při nákupu automobilu je součástí pořizovací ceny automobilu poplatek za zaregistrování vozidla, nebo se může dát do nákladů na 538? Děkuji.
Více
26. čvn 2013 #202 od Petr Mach
Odpověděl Petr Mach pro téma nákup pozemku
Dobrý den, vedlejší náklady, které uvádíte, vstupují do pořizovací ceny majetku. O nákupu pozemku se účtuje na účet 031 dnem doručení návrhu na vklad katastrálnímu úřadu (nikoliv nabytím právní moci). Tzn. veškeré vedlejší náklady do tohoto data vstupují do pořizovací ceny. Nabytí právní moci se účetně zohlední analyticky, případně v příloze účetní závěrky a inventurních soupisech.

Aktuality

Jmenuji se Petr Mach a se svou manželkou Jitkou zpracováváme účetnictví již od roku 2006. Staráme se o klienty především z Prahy, Středočeského kraje a Jižních Čech. V dnešním online světě ale není problém vést účetnictví komukoliv z České republiky. 

Účetnictví zpracováváme v programech Money S3 a Kastner Stereo. V případě zájmu je možné zřídit online přístup přímo do našeho účetního systému.

 

 

Somoten s.r.o.

Ing. Jitka Machová
Sídliště F. Hrubína 433
378 04 Chlum u Třeboně

Další údaje

IČO: 74245724
Telefon: +420 774 496 500
ucetnictvi@somoten.cz