logo somoten

×

Oznámení

Fórum je ve stavu "pouze pro čtení"

Kancelář v domě rodičů

  • Ivana
  • Autor tématu
24. bře 2010 #356 od Ivana
Kancelář v domě rodičů vytvořil uživatel Ivana
Dobrý den, jsem na MD a zároveň podnikám jako OSVČ, obor překladatelství, výuka jazyků. Kancelář mám v místě svého trvalého bydliště, v domě rodičů. kde se svoji rodinou i bydlím. 1. Chci se zeptat, jakým způsobem a zda mohu uplatnit náklady na elektřinu a otop (vše společné s rodiči a faktury vedeny na jméno otce, pouze v rámci rodiny jsou náklady rozpočítány podle počtu členů obou domácností).
2. Dále by mě zajímalo, zda mohu uplatnit poměrnou část nákladů na internet (placen paušálně, spol. s pevnou linkou). Smlouva na internet+pevnou linku je opět uzavřena na otce, ale prokazatelně jsou smlouvy placeny mnou převodem z účtu.
3. Je možné uplatnit v případě kanceláře doma i určité rozumné náklady na úklid, popř. úklidové prostředky?
Děkuji za odpovědi
Více
10. dub 2010 #357 od Petr Mach
Odpověděl Petr Mach pro téma Kancelář v domě rodičů
Dobrý den,
protože na mateřské dovolené podnikat sama za sebe nemůžete, předpokládám, že jste na rodičovské dovolené. K Vašim dotazům:
1. náklady na elektřinu a otop je možné rozúčtovat. Vše záleží jak si to obhájíte před FÚ. Nejlepší řešení je to rozúčtovat dle podlahové plochy (m2 kancelář a m2 ostatní prostory).
2. za internet to rozúčtovat je obtížné. Jak prokážete, kdo používal internet? Tyto výdaje nedoporučuji využít. Samotná platba z Vašeho účtu nic neprokazuje
3. úklidové prostředky je možné uplatnit.

Vzhledem k předmětu Vašeho podnikání Vám ale především doporučuji využít stanovení výdajů paušálem. Pro rok 2009 je to 60%.

Aktuality

Jmenuji se Petr Mach a se svou manželkou Jitkou zpracováváme účetnictví již od roku 2006. Staráme se o klienty především z Prahy, Středočeského kraje a Jižních Čech. V dnešním online světě ale není problém vést účetnictví komukoliv z České republiky. 

Účetnictví zpracováváme v programech Money S3 a Kastner Stereo. V případě zájmu je možné zřídit online přístup přímo do našeho účetního systému.

 

 

Somoten s.r.o.

Ing. Jitka Machová
Sídliště F. Hrubína 433
378 04 Chlum u Třeboně

Další údaje

IČO: 74245724
Telefon: +420 774 496 500
ucetnictvi@somoten.cz