logo somoten

×

Oznámení

Fórum je ve stavu "pouze pro čtení"

Bonus za nezletilé dítě

  • Iva Čavrnochová
  • Autor tématu
12. bře 2009 #23 od Iva Čavrnochová
Bonus za nezletilé dítě vytvořil uživatel Iva Čavrnochová
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli má zaměstnanec nárok na daňové zvýhodnění na vyživované dítě. Dítěti je 17 let, do školy nechodí a bylo v roce 2008 zaměstnáno jen na 2 měsíce. Pak bylo na pracovním úřadu, ale od nich žádnou podporu nedostávalo. Zaměstnanec s dítětem bydlí společně v jedné domácnosti. Když pak dítě nastoupí do zaměstnání, tak to už na daňové zvýhodnění na dítě asi není určitě nárok, protože ho uplatňuje samo za sebe nebo jak to prosím je? Nevím, jestli jsem to popsala dost srozumitelně. Předem děkuji za odpověď.
Více
15. bře 2009 #48 od Petr Mach
Odpověděl Petr Mach pro téma Bonus za nezletilé dítě
Dobrý den,
definice nezaopatřeného dítěte je uvedena v §11 zákona č.117/1995 Sb.
Čili za nezaopatřené dítě se mj. považují dítě po skončení školní docházky do 18.roku věku dítěte, které je vedeno na úřadu práce, ale nemá nárok na podporu.
Čili ve Vašem případě za měsíce, kdy bylo dítě zaměstnáno, není nárok na uplatnění slevy. V ostatních měsících ano.

Aktuality

Jmenuji se Petr Mach a se svou manželkou Jitkou zpracováváme účetnictví již od roku 2006. Staráme se o klienty především z Prahy, Středočeského kraje a Jižních Čech. V dnešním online světě ale není problém vést účetnictví komukoliv z České republiky. 

Účetnictví zpracováváme v programech Money S3 a Kastner Stereo. V případě zájmu je možné zřídit online přístup přímo do našeho účetního systému.

 

 

Somoten s.r.o.

Ing. Jitka Machová
Sídliště F. Hrubína 433
378 04 Chlum u Třeboně

Další údaje

IČO: 74245724
Telefon: +420 774 496 500
ucetnictvi@somoten.cz