logo somoten

×

Oznámení

Fórum je ve stavu "pouze pro čtení"

překážky v práci

  • kufera
  • Autor tématu
06. dub 2009 #24 od kufera
překážky v práci vytvořil uživatel kufera
dobrý den, chtěl bych v souvislosti s překážkami v práci informaci,zda si může pracovník nosit poměrně často (několikrát za měsíc lístečky,že chodí po doktorech a chce pokaždé proplatit celý den-paragrafu. Děje se to soustavně a často a nevíme,zda má takovéto soustavné nošení papírků nějaké časové omezení co do počtu lístečků,tak i délky tohoto času. děkuji Dan
Více
16. dub 2009 #47 od Petr Mach
Odpověděl Petr Mach pro téma překážky v práci
Dobrý den,
Podle § 199 zákoníku práce představuje návštěva lékaře důležitou osobní překážku v práci na straně zaměstnance. V nařízení vlády č. 590/2006 Sb. je stanoveno, že zaměstnavatel poskytne zaměstnanci pracovní volno s náhradou mzdy, pokud vyšetření nebo ošetření není možné provést mimo pracovní dobu.
Volno poskytne na nezbytně nutnou dobu, bylo-li vyšetření nebo ošetření provedeno ve zdravotnickém zařízení, které je ve smluvním vztahu ke zdravotní pojišťovně, kterou si zaměstnanec zvolil, a které je nejblíže bydlišti nebo pracovišti zaměstnance a je schopné potřebnou zdravotní péči poskytnout. Pokud je vyšetření provedeno v jiném než nejbližším zdravotnickém zařízení, poskytne se pracovní volno na nezbytně nutnou dobu, jež by byla potřeba k ošetření v nejbližším zdravotnickém zařízení.

Čili zamezit částým návštěvám u lékaře můžete za předpokladu, že je možné vyšetření provést mimo pracovní dobu. Pokud to mimo pracovní dobu nelze, musít dle důvodu návštěvy u lékaře sami posoudit, zda je celý den volna nezbytně nutný.

Aktuality

Jmenuji se Petr Mach a se svou manželkou Jitkou zpracováváme účetnictví již od roku 2006. Staráme se o klienty především z Prahy, Středočeského kraje a Jižních Čech. V dnešním online světě ale není problém vést účetnictví komukoliv z České republiky. 

Účetnictví zpracováváme v programech Money S3 a Kastner Stereo. V případě zájmu je možné zřídit online přístup přímo do našeho účetního systému.

 

 

Somoten s.r.o.

Ing. Jitka Machová
Sídliště F. Hrubína 433
378 04 Chlum u Třeboně

Další údaje

IČO: 74245724
Telefon: +420 774 496 500
ucetnictvi@somoten.cz