logo somoten

×

Oznámení

Fórum je ve stavu "pouze pro čtení"

Účtování mezd

  • Anna
  • Autor tématu
27. úno 2012 #34 od Anna
Účování mezd vytvořil uživatel Anna
Dobrý den, jsem začátečnice,tak prosím o radu. Existuje v účetnictví dvojí možnost v zaúčtování mezd? Mám v úč. osnově dva účty - nákladový daňový a nákladový nedaňový. Oba se zde používají, ale já bych potřebovala poradit, z jakých částek do těchto účtů zahrnout, nějak se v tom nemůžu zorientovat. Jedná se o nějaké snížení z hrubé mzdy? Děkuji za radu.
Více
26. čvn 2013 #39 od Petr Mach
Odpověděl Petr Mach pro téma Účování mezd
Dobrý den, osobně při účtování mezd nepoužívám nedaňové nákladové účty. Nedaňově bych účtoval pouze odměnu členům statutárních orgánů (pozor, tím není myšlena odměna jednateli, jednatel je sám statutním orgánem nikoliv členem), dozorčí rady. Dále stravné nad limit v případě služebních cest. Nic jiného mě nenapadá.

Aktuality

Jmenuji se Petr Mach a se svou manželkou Jitkou zpracováváme účetnictví již od roku 2006. Staráme se o klienty především z Prahy, Středočeského kraje a Jižních Čech. V dnešním online světě ale není problém vést účetnictví komukoliv z České republiky. 

Účetnictví zpracováváme v programech Money S3 a Kastner Stereo. V případě zájmu je možné zřídit online přístup přímo do našeho účetního systému.

 

 

Somoten s.r.o.

Ing. Jitka Machová
Sídliště F. Hrubína 433
378 04 Chlum u Třeboně

Další údaje

IČO: 74245724
Telefon: +420 774 496 500
ucetnictvi@somoten.cz