logo somoten

×

Oznámení

Fórum je ve stavu "pouze pro čtení"

FVE

  • Jana Machová
  • Autor tématu
23. říj 2012 #124 od Jana Machová
FVE vytvořil uživatel Jana Machová
Dobrý den,
jsme Sdružení podnikatelů - podnikáme v oboru - topenářství, plynařství, elektro a vodoinstalatérství, kominictví, plyn. revize a el. kontroly.
Jsme 3 podnikatelé, každý s 1/3 podílem ve sdružení. Plátci DPH. Nyní jsme - na základě Smlouvy s ČEZ u firmy, která se zabývá FVE na základě smlouvy o dílo koupili komponenty na realizaci FVE v režimu samoinstalace. Firma pro nás zajistila i projekty, odborné konzultace a v současné době společně vyřizujeme zajištění licence u ERU.
Náš dotaz směřuje k účtování FVE, odpisů, řešení platby DPH,
nevíme zda lze toto účtovat ve sdružení, či každý za sebe, zda má být DPH řešeno přes jednoho z nás, jako doposud, a ostatní budou dále podávat nulu.
Děkujeme za odpověď,
s pozdravem Jana Machová

Aktuality

Jmenuji se Petr Mach a se svou manželkou Jitkou zpracováváme účetnictví již od roku 2006. Staráme se o klienty především z Prahy, Středočeského kraje a Jižních Čech. V dnešním online světě ale není problém vést účetnictví komukoliv z České republiky. 

Účetnictví zpracováváme v programech Money S3 a Kastner Stereo. V případě zájmu je možné zřídit online přístup přímo do našeho účetního systému.

 

 

Somoten s.r.o.

Ing. Jitka Machová
Sídliště F. Hrubína 433
378 04 Chlum u Třeboně

Další údaje

IČO: 74245724
Telefon: +420 774 496 500
ucetnictvi@somoten.cz