logo somoten

×

Oznámení

Fórum je ve stavu "pouze pro čtení"

Úvěr

  • Jana
  • Autor tématu
31. led 2009 #50 od Jana
Úvěr vytvořil uživatel Jana
Prosím o radu, v daňové evidenci, úvěr na auto, splátky úvěru, každá měsíční částka splátky dle splátkového plánu zahrunuje úrok z úvěru, zákon. pojištění auta a splátku úvěru. Všechny tyto částky neovlivňují zisk, či úrok z úvěru a pojistné budou zisk ovlivňovat, snižovat? Děkuji, J.
Více
01. úno 2009 #308 od Petr Mach
Odpověděl Petr Mach pro téma Úvěr
Dobrý den,
předpokládám, že automobil je v obchodním majetku a používá se výhradně pro podnikání. V tomto případě jsou úrok z úvěru i pojistné daňově uznatelné výdaje, tedy zisk budou ovlivňovat.
V případě, že je automobil částečně používán pro soukromé účely, je nutné tyto výdaje poměrově krátit v poměru službní km vůči soukromě najetým km.
Pokud automobil není v obchodním majetku, není možné tyto výdaje uplatnit.
Více
01. úno 2009 #309 od Petr Mach
Odpověděl Petr Mach pro téma Úvěr
Ještě dodám, že náklady spojené s pořízením auta (např. poplatky za vyřízení úvěru apod.) vstupují do pořizovací ceny automobilu a odepisují se společně s autem.
  • Jana
  • Autor tématu
02. úno 2009 #310 od Jana
Odpověděl Jana pro téma Úvěr
Děkuji, ano, auto je vloženo do obchodního majetku a není užíváno soukromě. J.

Aktuality

Jmenuji se Petr Mach a se svou manželkou Jitkou zpracováváme účetnictví již od roku 2006. Staráme se o klienty především z Prahy, Středočeského kraje a Jižních Čech. V dnešním online světě ale není problém vést účetnictví komukoliv z České republiky. 

Účetnictví zpracováváme v programech Money S3 a Kastner Stereo. V případě zájmu je možné zřídit online přístup přímo do našeho účetního systému.

 

 

Somoten s.r.o.

Ing. Jitka Machová
Sídliště F. Hrubína 433
378 04 Chlum u Třeboně

Další údaje

IČO: 74245724
Telefon: +420 774 496 500
ucetnictvi@somoten.cz