logo somoten

×

Oznámení

Fórum je ve stavu "pouze pro čtení"

spotřební daň

  • Lenka
  • Autor tématu
18. úno 2009 #52 od Lenka
spotřební daň vytvořil uživatel Lenka
Dobrý den, spotřební daň jako nepřímá daň se v jednoduchém účténictví dá jako ostatní nedaňové náklady? Určitě se to opět danit nebude i když nám to celní správa vrátila jako část spotřebovaného topného oleje dle zákonu.
Více
22. úno 2009 #306 od Petr Mach
Odpověděl Petr Mach pro téma spotřební daň
Dobrý den,
se spotřební daní zkušenosti bohužel nemám, nicméně dle mého názoru jsou obě varianty možné (daňová i nedaňová). Záleží pouze na Vašem rozhodnutí zda budete dávat spotřební daň do zdanitelných příjmů nebo ne a dle toho se budou odvíjet výdaje.
  • Lenka
  • Autor tématu
24. úno 2009 #311 od Lenka
Odpověděl Lenka pro téma spotřební daň
Děkuji za odpověď, jen teď nevím zda jsem to pochopila dobře. Když příjde faktura, tak si odečteme z částky příslušnou 19% daň (DPH). Pak ale postupně uplatňujeme u celní správy podle spotřebovaného topného oleje v přiznání nárok na vrácení tak zvané spotřební daně §56 zákona č. 353/2003Sb., částku dle koeficientu. A tyto částky, které CÚ poukáže na náš účet mi není jasné, zda to zdanit či ne!
Ještě jednou děkuji. Lenka
Děuji ještě za odpověď.
Více
26. úno 2009 #312 od Petr Mach
Odpověděl Petr Mach pro téma spotřební daň
Takže pokud při nákupu topného oleje uvádíte spotřební daň v daňově uznatelných výdajích, pak vrácená daň bude vašim zdanitelným příjmem.

Pokud při nákupu dáváte spotřební daň do nedaňových výdajů, pk vrácená daň nebude zdanitelný příjmem.
Přeji hezký den.
  • Daniela
  • Autor tématu
10. bře 2009 #313 od Daniela
Odpověděl Daniela pro téma spotřební daň
Já bych ráda dodala k tomuto problému, že se spotřební daň ani v DE neprojevuje ve zdanitelných příjmech ani výdajích, protože by se uměle zvyšoval obrat a malí podnikatelé by se tak stávali plátci DPH. Doporučuji postupovat přeneseně jako u účetnictví, kdy se spotřební daň převádí přes účet 345. Nezahrnuje se do příjmů ani výdajů.

Aktuality

Jmenuji se Petr Mach a se svou manželkou Jitkou zpracováváme účetnictví již od roku 2006. Staráme se o klienty především z Prahy, Středočeského kraje a Jižních Čech. V dnešním online světě ale není problém vést účetnictví komukoliv z České republiky. 

Účetnictví zpracováváme v programech Money S3 a Kastner Stereo. V případě zájmu je možné zřídit online přístup přímo do našeho účetního systému.

 

 

Somoten s.r.o.

Ing. Jitka Machová
Sídliště F. Hrubína 433
378 04 Chlum u Třeboně

Další údaje

IČO: 74245724
Telefon: +420 774 496 500
ucetnictvi@somoten.cz