logo somoten

×

Oznámení

Fórum je ve stavu "pouze pro čtení"

účtování cestovní agentury

  • Jan Lukeš
  • Autor tématu
18. kvě 2011 #335 od Jan Lukeš
Odpověděl Jan Lukeš pro téma účtování cestovní agentury
Dobrý den,
účtování cestovní agentury se věnuji již delší dobu a určitě bych doporučil vést účetnictví (ne daňovou evidenci). Omezím se zde pouze na komentář k dani:
daň se přizná vždy ke dni uskutečnění cestovní služby (viz § 89 odst. 5 zákona o DPH), což je poslední den poskytnuté služby (či období). Nepřiznává se tedy v okamžiku přijetí zálohy (platby) od klientů. Pro výpočet přirážky, která je základem daně, samozřejmě musíte znát celkovou částku, kterou jste uhradili/máte uhradit za služby zahrnuté do poskytuté cestovní služby. Nemusíte tedy mít v okamžiku výpočtu daňové povinnosti v ruce fakturu od hotelu, stačí znát tu částku (i když nevidím důvod, proč by hotel fakturu neposlal). A to ani při změně zákona o DPH od 1.4.2011! (alespoň dle dosavadního výkladu). Máte-li zájem, můžete se mi ozvat na jlukes@post.cz.
Pozor na podmínky, zda můžete zvláštní režim použít. O živnostenském oprávnění a rozdílu CK vs. CA nemluvě.
  • jlukes@post.cz.
  • Autor tématu
24. kvě 2013 #336 od jlukes@post.cz.
Odpověděl jlukes@post.cz. pro téma účtování cestovní agentury
Prosím o informaci zda poskytujete nadále poradenství v oblasti účtování cestovní agentury.

Děkuji.
  • Jana Strejcová
  • Autor tématu
26. čvn 2013 #94 od Jana Strejcová
účtování cestovní agentury vytvořil uživatel Jana Strejcová
Dobrý den, ráda bych se zeptala na účtování cestovní agentury-prodej lázeňských pobytů svým jménem klientům/ dle §89 zvláštní režim pro cestovní službu/,plátce DPH. Jedná se mi o zaúčtování v daňové evidenci. Vím, že se odvádí DPH pouze z marže 20%, ale jak zaúčtovat faktury přijaté od hotelů a jak faktury vystavené od podnikatele za prodej lázeňs.pobytů svým klientům, když do základu daně se počítá pouze cena z marže a na DPH se z marže odvádí 20%. Další problém je ten, že podnikatel obdrží na účet peníze za prodej pobytu a fakturu od hotelu obdrží třeba až za 4měsíce, jedná se o tzv. prodej balíčků klientům, kdy si klient zakoupí balíček a může čerpat pobyt třeba až do půl roku a pak po jeho vlastním výběru pobytu také ještě podnikateli doplácí za konkrétní pobyt. Mohl by mi to někdo vysvětlit, kdo má zkušenosti s účtováním v daňové evidenci. Děkuji

Aktuality

Jmenuji se Petr Mach a se svou manželkou Jitkou zpracováváme účetnictví již od roku 2006. Staráme se o klienty především z Prahy, Středočeského kraje a Jižních Čech. V dnešním online světě ale není problém vést účetnictví komukoliv z České republiky. 

Účetnictví zpracováváme v programech Money S3 a Kastner Stereo. V případě zájmu je možné zřídit online přístup přímo do našeho účetního systému.

 

 

Somoten s.r.o.

Ing. Jitka Machová
Sídliště F. Hrubína 433
378 04 Chlum u Třeboně

Další údaje

IČO: 74245724
Telefon: +420 774 496 500
ucetnictvi@somoten.cz