logo somoten

×

Oznámení

Fórum je ve stavu "pouze pro čtení"

dodávka zapůjčená synovi k podnikání

  • Petra Neumanová
  • Autor tématu
10. říj 2011 #95 od Petra Neumanová
dodávka zapůjčená synovi k podnikání vytvořil uživatel Petra Neumanová
Dobrý den, chci se ujistit, jestli je moje úvaha o následujícím účtování správná.Otec (OSVČ) vlastní dodávku (nemá ji v obchodním majetku a sám ji nepoužívá )a zapůjčí ji synovi k podnikání . Sepíší mezi sebou smlouvu o pronájmu automobilu za cenu 100,- Kč měsíčně. Syn jako OSVČ-FO neplátce DPH se přihlásí k silniční dani, do nákladů si dává účtenky za pohonné hmoty a píše knihu jízd. Otec si nemusí přiznávat v DPFO příjem 1.200,- Kč za pronájem automobilu. Prosím o Váš názor, jestli je vše správně. Děkuji předem za Vaši odpověď.
Více
10. říj 2011 #274 od Petr Mach
Odpověděl Petr Mach pro téma dodávka zapůjčená synovi k podnikání
Dobrý den,
je to správně, mám jen jednu poznámku - nájem by měl být za cenu obvyklou, protože se jedná o smluvní vztah mezi blízkými osobami.

Aktuality

Jmenuji se Petr Mach a se svou manželkou Jitkou zpracováváme účetnictví již od roku 2006. Staráme se o klienty především z Prahy, Středočeského kraje a Jižních Čech. V dnešním online světě ale není problém vést účetnictví komukoliv z České republiky. 

Účetnictví zpracováváme v programech Money S3 a Kastner Stereo. V případě zájmu je možné zřídit online přístup přímo do našeho účetního systému.

 

 

Somoten s.r.o.

Ing. Jitka Machová
Sídliště F. Hrubína 433
378 04 Chlum u Třeboně

Další údaje

IČO: 74245724
Telefon: +420 774 496 500
ucetnictvi@somoten.cz